LATGALES ZOODĀRZS

http://www.latgaleszoo.eu/

 

Esat sveicināti Latgales zoodārza mājas lapā!

 

 

 

 

 

 

 

 

Par Latgales zoodārzu

Latgales zoodārzs (LZD) ir Daugavpils pašvaldības iestāde, kura mērķis ir bērnu un pieaugušo ekoloģiskā audzināšana un izglītošana saskarsmē ar dzīvniekiem, zinātniskā pētniecība un dabas aizsardzība. LZD ir neliels zoodārzs ar nozīmīgiem Eiropas līmeņa sasniegumiem ekoloģiskā audzināšanā, zinātnē un Latvijas dabas aizsardzībā.

LZD dzīvnieki. Latgales zoodārzā nav dzīvnieku, noķerto dabā! Visi mūsu dzīvnieki ir no zookultūras un, līdzīgi kaķiem un suņiem, paaudzēm dzīvo blakus cilvēkiem. Mūsu dzīvnieku lielāka daļa ir bijušie saviem iepriekšējiem saimniekiem “nevajadzīgie dzīvnieki” un dzīvo pie mums patversmē.

Atrašanās vieta. Zoodārzs atrodas Vienības ielā, 27., Daugavpilī, Latvijā, divu kvartālu attālumā no pilsētas centra. N 55.873841°, E 26.509798°

Dzīvnieku apmeklēšana: trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien un svētdien no 10.00 līdz 18.00.

Apmeklēšanai ir nepieciešami:  COVID-19 vakcinācijas QR-kods + sejas aizsargmaska + ID karte vai pase.

Nav apmeklēšanas: pirmdien, otrdien.

Biļetes. Ieejas biļete maksā 50 centi skolēniem un studentiem, 1 Euro pieaugušajiem.

Bezmaksas ieeja. Ekskursiju organizatori skolotāji apmeklē zoodārzu bezmaksas, kā arī pirmsskolas vecuma bērni.

Jūs varat pasūtīt ekskursijas: trešdien, ceturtdien un sestdien no 10.00 līdz 18.00 (t. 654 26789).sija maksā 10ro. Jūs arī varat pasūtīt tematiskās ekskursijas vai nodarbības..

image013

 

Visus dzīvniekus var brīvi fotografēt un filmēt video.

 

Mūsu ekspozīcijā dzīvo dažādi eksotiskie un vietējie dzīvnieki: pērtiķi, žņaudzējčūskas, krokodili, bruņurupuči, iguānas, skorpioni un citi tropu mežu iemītnieki. Mūsu dzīvnieki labi jūtas, aug un vairojas, viņiem bieži notiek kas jauns.

image003

Jūs varat apmeklēt dzīvniekus ekspozīcijā, kā arī pasūtīt ekskursiju, tematisko stundu  Jūsu klasei, piedalīties citās aktivitātēs.

image005

Latgales zoodārzā strādā augsti kvalificētie darbinieki, kas mīl dzīvniekus un rūpējas par tiem. Mūsu zoodārzs piedalās Latvijas un starptautiskajos dabas aizsardzības un pētnieciskajos projektos, dabas aizsardzības ideju attīstībā.

Mēs sadarbojamies ar kolēģiem, mūsu draugiem un atbalstītājiem.

image007

Mēs veicam pētniecisko darbu ekoloģijas un zookultūru jomās, pētām dzīvnieku dzīvi, cenšamies saglabāt apdraudētas Latvijas dzīvnieku sugas. Pētījumu rezultāti ir publicēti zinātniskos izdevumos, prezentēti konferencēs un semināros.

 

Gaidām Jūs Latgales zoodārzā!

 

Latgales zoodārza darbinieki un dzīvnieki