LZDLogoFinal1 - Copy

LATGALES ZOODĀRZS

Zoodārzs Jums

Kā apmeklēt Zoodārzu

Zoodārza dzīvnieki

Zoodārza sasniegumi:

Ekoloģiskā izglītošanā

Zinātnē

Dabas aizsardzībā

Starptautiskā sadarbība

Projekti

Kontakti

 

University of Daugavpils - Wikipedia

 

Latgales zoodārza sasniegumi ekoloģiskā izglītošanā

 

LZD izveidots atbilstoši autorkoncepcijai: Latgales zoodārzs ir dzīvnieku un cilvēku draudzīgās saskarsmes dabai atbilstošā vienotā vide, kuras pamatprincipi ir:

1) Draudzīga saskarsme. LZD dzīvnieki un cilvēki ir līdzvērtīgie partneri draudzīga saskarsmē: dzīvnieki skatās cilvēkus, cilvēki skatās dzīvniekus.

2) Vienota dabas vide. Dzīvnieku un cilvēku saskarsme notiek Latgales zoodārza speciālistiem (galvenais dizaineris un darbu vadītājs Dr.biol. V,Vahruševs, foto) speciāli izveidotajā vienotā dabai līdzīgā vidē.

3) Neviens dzīvnieks neatrodas nebrīvē. LZD nav dzīvnieku, noķertu dabā, visi dzīvnieki ir no zookultūras un paaudzēm ilgi dzīvo blakus cilvēkam, kā mājas kaķīši.

Lielākā LZD dzīvnieku daļa ir dzīvnieki, kas kļuva nevajadzīgi saviem saimniekiem uz dzīvo pie mums patversmē.

4) Daba nav veikals. Apmeklētājiem daļa LZD dzīvnieku paliks nepamanīta – voljēri ir izveidoti tā, ka dzīvniekus tajos atrast nav viegli: tāpat kā dabā, tas ir atkarīgs no pašu apmeklētāju vērīgajām acīm un no dzīvnieka vēlmes.

5) Latvija – Latvijā! LZD ekspozīcijā mīt tikai eksotiskie zookultūras dzīvnieki un tajā nav dzīvnieku no Latvijas, lai tos ieraudzītu, dodieties Latvijas mežos un purvos.

Katru gadu LZD apmeklē ap 50 000 apmeklētāju tūristu no visas Latvijas un ap 30 Eiropas un pasaules valstīm.

LZD notiek ekskursijas, nodarbības skolniekiem, semināri dabas draugu vecākiem, jauno zoologu skolas. Daugavpils universitātes programmu ietvaros notiek lekcijas Latvijas un Eiropas bioloģijas studentiem u.c. pasākumi

un aktivitātes.

LZD biologi nopublicēja Latvijā un Vācijā 7 mācību līdzekļus dabas aizsardzības un akvakultūras specialistiem un bioloģijas studentiem, 4 Latvijas herpetofaunas un invazīvo bruņurupuču sugu noteicējus, 12 grāmatas un 2 grāmatu, izdoto Vācijā un Lielbritānijā nodaļas par Latvijas abiniekiem un purva  bruņurupučiem.